توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار شد

گزارش تصویری دوره‌های پاییزه مدرسه هنر و رسانه آینه / ترم دوم دوره جامع مستندسازی

ترم 2 دوره جامع مستند سازی، شامل 4 دوره «فن مصاحبه در فیلم مستند»، «تکنیک های فیلمنامه‌نویسی مستند»، «پژوهش در فیلم مستند» و «گفتار متن در فیلم مستند» در پاییز 96 برگزار شد

ترم دوم دوره جامع مستندسازی با ۴ عنوان جدید در مهر و آبان ماه ۱۳۹۶ توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار گردید.

به گزارش مدرسه آینه، دوره «گفتار متن در فیلم مستند» با تدریس محسن آقایی، (مستندساز، تدوینگر و پژوهشگر سینما) روز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه، در ۲ جلسه برگزار گردید. در این دوره هنرجویان با انواع روش‌های تجربه شده در گفتار نویسی برای فیلم مستند، به ویژه نسخه‌های بومی در ایران آشنایی شدند.

دوره «فن مصاحبه در فیلم مستند» با تدریس محمد دیماسی، (مستندساز، مؤلف و مدرس سینما) روزهای پنج‌شنبه ۲۷ مهر ماه و چهارشنبه ۳ آبان، در ۴ جلسه برگزار گردید. در این دوره، تکنیک‌ها و نحوه درست انجام یک مصاحبه، و همچنین مراحل لازم حین مصاحبه، قبل و  پس از آن آموزش داده شد.

دوره «تکنیک‌های فیلمنامه‌نویسی مستند» با تدریس محمد صادق باطنی، (مستندساز، پژوهشگر و مدرس سینما) روز پنج‌شنبه ۴ آبان ماه، در ۲ جلسه برگزار گردید. در این دوره به مباحثی چون جایگاه درام در فیلم مستند، امکان پیاده‌سازی ساختار سه پرده‌ای در فیلم مستند و… که مباحث پیشرفته فیلمنامه می‌باشد پرداخته شد.

دوره «پژوهش در فیلم مستند» با تدریس محمدرضا امامقلی، (مستندساز، پژوهشگر و مدرس سینما) روز پنج‌شنبه ۴ آبان ماه، در ۲ جلسه برگزار گردید. در این دوره به مقوله پژوهش، که یکی از ارکان جدایی ناپذیر فیلم مستند است پرداخته شد تا بتوان بهترین مسیر را برای سیر روایت در مستند طی کرد.

در ادامه گزارش تصویری دوره جامع مستند سازی (ترم۲) را مشاهده می‌نمایید:

0نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*