گزارش تصویری دوره های تابستانه

 گزارش تصویری  دوره‌های تابستانه مدرسه هنر و رسانه آینه (۲) / دوره جامع مستندسازی (ترم۱)

ترم 1 دوره جامع مستندسازی، شامل 4 دوره‌ی «تصویربرداری در مستند»، «مراحل نگارش فیلمنامه مستند»، «تدوین در مستند» و «گونه‌شناسی مستند» در تابستان 96 برگزار شد.

به گزارش مدرسه آینه، دوره «تصویربرداری در مستند» با تدریس علی قاسم‌زاده، تصویربردار و پژوهشگر تصویربرداری در روزهای دوشنبه از تاریخ ۱۹ تیر الی ۶ شهریور برگزار گردید. در این دوره اصول تصویربرداری دیجیتال مطرح و همچنین نحوه استفاده از ابزار تصویربرداری و نکات کاربردی در تصویربرداری در فیلم مستند آموزش داده شد.

دوره «مراحل نگارش فیلمنامه مستند» با ارائه محمدصادق باطنی، مستندساز و مدرس سینما از ۲۱ تیر تا ۴ مرداد در ۶ جلسه برگزار شد. این دوره با پرداختن به فیلمنامه داستانی آغاز و در ادامه فیلمنامه مستند شرح داده شد و تفاوت‌های این دو و لزوم و نحوه نگارش فیلمنامه مستند به خوبی مورد مداقّه قرار گرفت. هنرآموزان در این دوره با مراحل نگارش فیلمنامه مستند آشنا شده و در جلسات پایانی ایده‌های خود را مکتوب نمودند.

دوره «تدوین در مستند» با تدریس قاسم اکبری، مستندساز و تدوینگر سینما در ۵ جلسه از تاریخ ۱۱ مرداد الی ۸ شهریور ۹۶ در مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار شد. آنچه در این دوره تشریح شد مباحث زیبایی شناختی تدوین، تکنیک‌های پرتکرار تدوین، انواع ساختارهای روایی با تمرکز بر فیلم مستند و آشنایی با نرم افزارهای تدوین بود. شرکت کنندگان در این کلاس با نگاه تدوینی به فیلم آشنا شده و به بررسی پلان‌های فیلم مورد انتخاب خود پرداخته و تدوین فیلم‌ها رو مورد ارزیابی قرار دادند.

دوره «گونه‌شناسی مستند» که پیشتر گزارش تصویری آن بر روی سایت قرار گرفت، با تدریس آرین طاهری مستندساز و مؤلف سینمای مستند، از ۱۱ مرداد الی ۱ شهریور با حضور هنرجویان و علاقه‌مندان به مستند تشکیل گردید.

در ادامه گزارش تصویری دوره جامع مستندسازی (ترم ۱) را مشاهده می‌نمایید:

 

0نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*