کتب جدید برای دانش آموزان متوسطه دوم

کتاب «هنر» برای دانش آموزان پایه دهم منتشر شد + لینک دانلود

این کتاب حاصل تلاشی دیگر است برای گسترش و تعمیق تجربه زیبایی شناسی شما. این تجربه حاصل نمی شود مگر از طریق درک و شناخت زیبایی ها در موقعیت های مختلف، تجزیه و تحلیل، ارزش گذاری و خلق آنها.

به گزارش مدرسه آینه، کتاب «هنر» ویژه دانش آموزان پایه دهم منتشر شد. این کتاب که از چهار فصل و به تعبیر نویسندگان کتاب ۴ پودمان تشکیل شده است از سال تحصیلی پیش رو برای دانش آموزان پایه دهم از دوره دوم متوسطه تدریس خواهد شد. پودمان های این کتاب به قرار زیر است:

  • پودمان ۱- مطالعه مفهوم زیبایی و هنر
  • پودمان ۲- خلاقیت هنری
  • پودمان ۳- تحلیل آثار هنری
  • پودمان ۴- هنر، میراث فرهنگی و سبک زندگی

در مقدمه این کتاب آمده است: «این کتاب حاصل تلاشی دیگر است برای گسترش و تعمیق تجربه زیبایی شناسی شما. این تجربه حاصل نمی شود مگر از طریق درک و شناخت زیبایی ها در موقعیت های مختلف، تجزیه و تحلیل، ارزش گذاری و خلق آنها.»

کتاب هنر پایه دهم

بر اساس این گزارش، نخستین فصل از ۴ پودمان این کتاب به مفاهیم اساسی و بنیادین زیبایی شناسی و هنر پرداخته است. پودمان دوم، عوامل موثر در بارور شدن خلاقیت هنری و مهارتهای لازم برای خلق یک اثر هنری را مورد توجه قرار داده است. پودمان سوم به تجزیه و تحلیل آثار هنری و شناخت معیارهای زیبایی شناسی بر اساس سه مولفه فضا، صدا و حرکت اختصاص دارد و بالاخره پودمان چهارم به مهم ترین خصوصیات هویت بخش هنر ایرانی – اسلامی و راه های حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی و هنری خواهد پرداخت.

گفتنی است کتاب هنر در کنار کتابهای «تفکر و سواد رسانه ای» و «کارگاه کارآفرینی و تولید» از کتابهای جدید منتشر شده برای دوره دوم متوسطه می باشد. از طریق لینک زیر می توانید فایل PDF کتاب «هنر» را دریافت کنید:

دریافت کتاب هنر پایه دهم

27+نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*