در آستانه جشنواره سینماحقیقت مدرسه آینه تقدیم می کند

سوژه؛ برنامه ای برای سینمای مستند ایران از این هفته در آپارات

در هر قسمت از این برنامه با حضور دو نفر از جامعه مستندسازان کشور و به بهانه سینمای مستند، موضوعات متنوعی به بحث و مناظره گذاشته می شود. رامین فاروقی و حامد شکیبانیا در نخستین قسمت از سوژه، جایگاه مستند در تلویزیون را به گفتگو نشسته اند.

به گزارش مدرسه آینه، در آستانه جشنواره سینماحقیقت و رونق گرفتن دوباره سینمای مستند، برنامه سوژه، به عنوان نخستین برنامه تخصصی سینمای مستند در سایت آپارات، از روز شنبه ۶ آذر، پخش خود را آغاز کرد. مدرسه هنر و رسانه آینه با توجه به سابقه فعالیتهای تخصصی خود در موضوع مستندسازی، تهیه و تولید این برنامه را بر عهده دارد.

لوگوی برنامه سوژه

در هر قسمت از این برنامه با حضور دو نفر از جامعه مستندسازان کشور و به بهانه سینمای مستند، موضوعات متنوعی به بحث و مناظره گذاشته می شود. در نخستین قسمت از این برنامه «حامد شکیبانیا» تولیدکننده مستندهای «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» و «ایران و غرب» به همراه «رامین حیدری فاروقی» کارگردان مستندهای «اینجا آفریقاست» و «رودی تا بهشت»، چالشهای پخش مستند از صداوسیما را به گفتگو نشسته اند. در این قسمت از سوژه مسائلی همچون نگاه درجه چندم به مستند در مقابل سایر مدیومها در صداوسیما، دلایل دیده شدن برخی آثار مستند از تلویزیون همچون فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه و اینجا آفریقاست، دلیل اقبال مردم به مستندهای تلویزیونهای فارسی زبان خارجی مثل رضاشاه و انقلاب ۵۷ به بحث و گفتگو گذاشته شده است.

رزومه رامین حیدری فاروقی

رزومه حامد شکیبانیا

بر اساس این گزارش این برنامه در مدرسه هنر و رسانه آینه تولید شده و عوامل آن از این قرار است؛ تهیه کننده: قاسم اکبری، مجری و سردبیر: محمدصادق باطنی، کارگردان: محمد دیماسی، نویسنده و پژوهشگر: آرین طاهری، مدیر تولید: محمد قانع فر، گرافیک: علی قاسم زاده، تدوین: محمدمهدی فکریان.

برننامه سوژه

علاقه مندان به سینمای مستند می توانند هر هفته، از طریق کانال رسمی برنامه سوژه در سایت آپارات به نشانی aparat.com/suozhe این برنامه را تماشا کنند. همچنین نخستین قسمت از برنامه از سایت آپارات در ادامه قرار داده شده است:

 

0نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*