همزمان با 36اُمین جشنواره فیلم فجر

دومین جشنواره اینستاگرامی #نگاه_مردم برگزار می شود

جشنواره نگاه مردم در نظر دارد تا نقدها و نظرات و نگاه های مردم را در مورد فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بستر اینستاگرام منتشر کرده و در این میان به نقدهایی که رأی بیشتری توسط خودِ مردم بدست بیاورند جوایز ارزنده ای اهدا کند.

به گزارش مدرسه آینه، همزمان با ۳۶اُمین جشنواره فیلم فجر دومین جشنواره اینستاگرامی نگاه مردم با محوریت ارائه نقدهای مردمی در قالبهای فیلم و متن توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می شود.

همواره نقد و نظرات مردم در مورد فیلم ها هم برای صاحبان آثار و عوامل و هم برای مخاطبان فیلم جذاب بوده است. به طوری که یکی از اصلی ترین جوایز جشنواره فیلم فجر که برای عموم مردم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان است. این انتخاب بر مبنای امتیازهای  ۰ تا ۵ مردم به فیلم ها دقیقا پس از خروج از سالن سینما انجام می گیرد.

اما در ایام جشنواره فیلم فجر که تب نقد ها و نظرات و نگاه های مختلف در مورد فیلم ها بالا می گیرد و مخاطبان مردمی جشنواره در سالن های انتظار، در صف های خرید بلیت و یا حتی بعد از خروج از سینما در مورد فیلم ها با یکدیگر صحبت و به تبادل نظر می پردازند، نبود بستری مناسب که افراد بتوانند نگاه و نظر و نقد خود نسبت به فیلم ها را با کمی تامل و تفکر و کمی مشروح تر از شیوه امتیازدهی خود جشنواره بیان کنند، رخ می نمود. از این رو مدرسه هنر و رسانه آینه سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره «نگاه مردم» نمود.

این جشنواره نقدها و نظرات مخاطبین در مورد فیلم های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را در بستر یک کانال تلگرامی به انتشار  گذاشت. استقبال زیاد شرکت کنندگان در جشنواره ما را بر آن داشت تا امسال نیز، جشنواره ای مشابه را برگزار نماییم.

برای شرکت در این جشنواره کافی است که پس از دیدن هر فیلم نقدهای خود را در یکی از قالبهای زیر برای جشنواره ارسال نمایید:

  • فیلم حداکثر ۲ دقیقه ای
  • متن حداکثر ۲۰۰ کلمه ای

صفحه اینستاگرامی جشنواره «نگاه مردم» ضمن انتشار نقد و نظر مخاطبان آن را با دیگر نقدهای فرستاده شده به رقابت می گذارد. جوایز این دوره از جشنواره عبارتند از:

  •  سه جایزه ۲۶۴ هزار تومانی به سه نقد برتر مردمی
  • یک جایزه ۵۰۰ هزار تومانی به بهترین نقد از نظر کارشناسان 

علاقه مندان برای شرکت در جشنواره می بایست نقد و تحلیل های خود را به یکی از دو طریق زیر ارسال نمایند:

۱) فیلم یا متن نقد خود را در صفحه اینستاگرامتان قرار دهید و صفحه اینستاگرام مدرسه آینه را #تگ کنید تا پست شما توسط صفحه مدرسه، repost شود.
۲) متن و یا فیلم نقد خود را به ادمین کانال تلگرامی نگاه مردم به آدرس زیر ارسال نمایید تا در صفحه اینستاگرام مدرسه آینه قرار گیرد:
@ayenehschool_admin

لازم به ذکر است اطلاعات تکمیلی در مورد نحوه ارسال آثار در دستور العمل مندرج در کانال تلگرامی و یا صفحه اینستاگرامی مدرسه هنر و رسانه آینه به آدرس  @ayenehschool قرار داده شده است.

قابل ذکر است که نفرات برتر نقد مردمی بر اساس بیشترین تعداد #لایک پست در صفحه اینستاگرام مدرسه آینه انتخاب می شوند.

 همچنین دریافت آثار و انتشار آنها از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن ۹۶ همزمان با جشنواره فجر خواهد بود.

کانال تلگرام مدرسه هنر و رسانه آینه

صفحه اینستاگرام مدرسه هنر و رسانه آینه 

0نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*