باشگاه مدرسان سواد رسانه ای برگزار می کند

اولین رویداد تربیت مدرس کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» با حضور مؤلفین کتاب

اولین رویداد تربیت مدرس کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» پایه دهم با حضور دو تن از مولفین کتاب در تاریخ پنجشنبه 1 مهر ماه 95 برگزار می شود.

به گزارش مدرسه آینه، در راستای طرح تحول آموزش و پرورش، امسال با بازگشایی مدارس، نخستین دوره دانش آموزان پایه دهم از مقطع متوسطه دوم به همراه کتب جدید التالیفشان پا به مدارس می گذارند. با توجه به فراگیر شدن استفاده از ابزارهای ارتباطی و رسانه ها در بین نوجوانان و نبودِ مهارت کافی در بین این کاربران برای استفاده از این ابزارها، چند سالی است که لزوم تدوین درسی با محوریت آموزش چگونه استفاده کردن از این ابزارها حس می شد. در همین راستا یکی از مهمترین کتبِ تازه تالیف شده پایه دهم، کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» است که با توجه به نوپا بودن این کتاب درسی لزوم تربیت مدرسان مرتبط با آن بیش از پیش حس می شود.

بر همین اساس، توسط «باشگاه مدرسان سواد رسانه ای»، مجموعه رویدادهای تربیت مدرس سواد رسانه ای برای آماده سازی مدرسان این کتاب طراحی شده است. در این مجموعه رویدادها علاوه بر ارائه دیدگاهی کلی نسبت به کتاب و شیوه های آموزش و ارزشیابی آن، فصول کتاب یک به یک برای مدرسان مورد بررسی و آموزش قرار می گیرد.

دوره تربیت مدرس سواد رسانه ای

بر اساس این گزارش، نخستین رویداد از این مجموعه رویدادها، روز پنجشنبه ۱ مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می شود. در این رویداد یک روزه، با حضور دکتر میترا دانشور، رئیس گروه تفکر دفتر تالیف کتب درسی و دکتر سید بشیر حسینی، مدیر گروه مدیریت رسانه دانشگاه صداوسیما، که هر دو از مولفین کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» هستند، ابتدا عناصر چارچوب برنامه تفکر و سواد رسانه ای و طراحی آموزشی موقعیتهای موثر در کتاب توسط دکتر دانشور ارائه شده و سپس دیدگاهی کلی از کتاب با محوریت استراتژی ها و ملاحظات تدریس فصل اول آن با عنوان «ما و رسانه ها» توسط دکتر حسینی به بحث و بررسی گذاشته می شود. در نهایت هم ارائه ای با موضوع «راه های مبارزه با نقاط ضعفمان در تدریس» توسط محمدصادق باطنی، مدرس  تکنیکهای تدریس و سواد رسانه ای ارائه می گردد.

گفتنی است این رویداد توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می شود. متقاضیان شرکت در دوره، برای دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به دوره و ثبت نام در آن می توانند از طریق سایت ayenehschool.ir اقدام نمایند. همچنین ظرفیت دوره محدود بوده و آخرین مهلت ثبت نام ۲۹ شهریور ماه است. قیمت شرکت در دوره نیز ۵۰۰۰۰ تومان می‌باشد.

صفحه ثبت نام رویداد

 

1+نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

 • حامد ابقایی نیا

  سلام
  بنده علاقمند به شرکت در این نشست هستم. متاسفانه امکان تماس با تلفن های داده شده در پوستر نیست.
  راهنمایی بفرمایید.

 • فهميمه

  سلام
  این کتاب امسال در مدارس تدریس می شه؟ پس چرا این دوره انقدر دیر برگزار می شه؟ با گذروندن این دوره امکان تدریس وجود داره؟ با تحصیلات ارشد مدیریت رسانه؟

  • مدرسه آینه

   سلام.
   بله امسال تدریس میشه. کتاب حدودا یک هفته است که منتشر شده و به همین دلیل خود آموزش و پرورش هم در همین ایام در حال تربیت مدرسینش هست. ما در حال تلاش برای تامین مدارسی هستیم که دوستانی که دوره های ما رو می گذرونن بتونن در این مدارس مشغول به تدریس بشن. ولی تعهدی برای مرتبط کردن شرکت کنندگان در دوره به مدارس نمیدیم.

 • ز- گلیایی

  سلام من دوره های دیگری رو قبلا که معرفی کتاب بودند (با حضور جناب اقای بشیر حسینی) شرکت کردم که به طور کلی ضرورت نیاز سوارد رسانه و مفاهیم کتاب و سر فصل ها رو توضیح می دهند ولی وارد جزئیات ماتتد تمرین های متنی که برای فصل اول درس دوم که متن و زیر متن و فرامتن هستند نشده اند . هرچند شیوه تدریس این کلاس باید توسط دبیر به طور خلاقانه برگزار بشه ولی فکر می کنم بیش از یک توضیح کلی فهرست وار موردنیار است. ایا این دوره که در اول مهر قرار است برگزار شودنیز بیان سر فصل ها و توضیح کلی ضرورت وجود و تعریف سوادرسانه است؟یا در این روز فصل اول به طور کامل پوشش داده می شود؟ در صورتی که با جزئیات برگزار میشود من تمایل داردم در این دوره شرکت کنم . به دلیل مشکل اینترنت زودتر نتوانستم وارد سایت شده و اطالعات پوستر شما را دریافت کنم. ممنون می شوم مرا ارهنمایی کنید با تشکر

  • مدرسه آینه

   سلام. قاعدتا یکی از بخشهای دوره چارچوب برنامه کتاب و ارائه دیدگاهی کلی از اون هست، ولی بنا داریم در بخش دکتر حسینی و آقای باطنی، به صورت موردی به سه درس فصل اول کتاب بپردازیم. در واقع نیمه دوم مباحث این رویداد مربوط به فصل ۱ کتاب و تکنیکهای عمومی تدریس هست که چون خود دکتر حسینی هم این فصل رو نوشتن مطمئنا مباحث مفید خواهد بود. همچنین تلاش داریم محصولات متناسبی هم به حاضرین برای تدریس این فصل از کتاب تحویل بدیم.

 • زاهدی

  سلام. از اینکه با این مدرسه اشنا شده ام خوشحالم من تازه امروز متوجه شدم که کلاس آموزش کتاب سواد رسانه در حال اجرا یا تمام شده . برای شرکت در دوره چه باید کرد؟ یا استفاده از مطالب این دوره ممکن هست؟

  • مدرسه آینه

   سلام. DVD ویدیوی دوره اول به زودی برای فروش در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت. در حال برنامه ریزی رویداد دوم با محوریت فصلهای ۲ و ۳ کتاب در آبان ماه هستیم که از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • farid

  سلام و عرض ادب
  نه دانشجو هستم نه دانشگاهی
  به صورت اتفاقی یکی از سخنرانی دکتر حسینی دنبال کرد و علاقمند به دنبال کردن آن شدم چگونه امکانش وجود داره برنامه های ایشون را دنبال کنم؟