ویژه مدرسان سواد رسانه ای توسط باشگاه سواد رسانه ای و مدرسه آینه برگزار می شود

نخستین دوره آموزش «موضوعی» سواد رسانه ای

پس از برگزاری مجموعه دوره های «چگونه کتاب تفکر و سواد رسانه ای را تدریس کنیم؟» نیاز به تعمیق دانش و ارتقای مهارتهای مدرسان در موضوعات متنوع رسانه ای حس می شد. از همین رو طراحی و برنامه ریزی های لازم برای برگزاری دوره های تربیت مدرس در موضوعات متنوع و با محوریت قالبها و کارکردهای مختلف رسانه ای در باشگاه سواد رسانه ای و مدرسه هنر و رسانه آینه انجام شد.

ورود به صفحه ثبت نام


به گزارش مدرسه آینه، نخستین دوره از مجموعه دوره های موضوعی سواد رسانه ای با محوریت «سواد بازیهای رایانه ای» و «سواد بصری در سینما» توسط باشگاه سواد رسانه ای و مدرسه هنر و رسانه آینه از ۱۸ تیر تا ۹ شهریور در قالب ۲۶ جلسه آموزشی برگزار می شود.

پس از برگزاری مجموعه دوره های «چگونه کتاب تفکر و سواد رسانه ای را تدریس کنیم؟» نیاز به تعمیق دانش و ارتقای مهارتهای مدرسان در موضوعات متنوع رسانه ای حس می شد. از همین رو طراحی و برنامه ریزی های لازم برای برگزاری دوره های تربیت مدرس در موضوعات متنوع و با محوریت قالبها و کارکردهای مختلف رسانه ای در باشگاه سواد رسانه ای و مدرسه هنر و رسانه آینه انجام شد. در همین راستا دو قالب بازیهای رایانه ای و سینما به عنوان دو مورد از پرکاربردترین قالبهای رسانه ای به عنوان نخستین موارد برای ارتقای توان مهارتی مدرسان انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، در دوره سواد بازیهای رایانه ای توسط دو بازی ساز و پژوهشگر بازیهای رایانه ای، آقایان «محمدمهدی صادقی» و «محمد بنیامین پاسوار»، در قالب ۱۲ جلسه آموزشی مباحثی همچون مبانی بازی سازی، عناصر گیم پلی و آشنایی با ژانرهای بازهای رایانه ای ارائه می شود و در قالب مجموعه جلساتی با عنوان «تجربه بازی»، تعدادی از بازیهای رایانه ای منتخب به صورت مطالعه موردی به بحث و تبادل نظر گذاشته می شود. همچنین در قالب یک کارویژه آقای «محمود عبدالهی»، پژوهشگر و کارشناس فقه رسانه به ایراد مباحثی پیرامون نسبت «دین و بازی رایانه ای» می پردازد.

توضیحات تکمیلی راجع به این دوره در لینک زیر آورده شده است:

صفحه دوره سواد بازیهای رایانه ای

همچنین در دوره «سواد بصری در سینما» ابتدا توسط خانم «زهرا سادات برزگر»، (مدرس و پژوهشگر سواد بصری) مباحث مرتبط با «مبادی سواد بصری» مورد بحث قرار می گیرد. در این دوره، مباحثی همچون الفبای تصویر، خط، رنگ، بافت، نشانه شناسی تصویر و کشف معنای ضمنی فیلم از طریق شناخت اجزای آن با مطالعه موردی نمونه هایی از سینما مورد بحث قرار می گیرد. در بخش دوم از دوره سواد بصری، توسط آقای «محمدصادق باطنی» (مستندساز، مدرس و پژوهشگر سینما) بحث «هشت ت؛ برای تکنیکهای تاثیرگذار پیام بصری» ارائه می شود. در این دوره مخاطبان با این موضوع آشنا می شوند که در یک فیلم سینمایی، فیلمساز با استفاده از کدام فنون بصری بر کدام عواطف مخاطب تاثیر می گذارند و در همین راستا مباحثی همچون تعادل، تضاد، تعلیق، تزکیه، تنوع، تمرکز، تناسب و تحرک مورد بحث قرار می گیرند.

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این دوره ۱۴ جلسه ای هم می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید:

صفحه دوره سواد بصری در سینما

گفتنی است ثبت نامِ این مجموعه دوره ها تا ۱۴ تیرماه ادامه دارد. هزینه ثبت نام برای عموم علاقه مندان شرکت در دوره سواد بازیهای رایانه ای ۲۰۰ هزار تومان و هزینه ثبت نام در دوره سواد بصری در سینما ۲۵۰ هزار تومان می باشد. همچنین اعضای باشگاه مدرسان سواد رسانه ای می توانند از تخفیف ویژه ای برای شرکت در این مجموعه دوره بهره مند شوند. محل برگزاری کلاسها در محل مدرسه آینه به آدرس خیابان انقلاب، بین خ ابوریحان و فلسطین، بن بست سروش، پلاک ۲ می باشد. برای ثبت نام در این مجموعه دوره می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

ورود به صفحه ثبت نام

0نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

  • محمد

    سلام خیلی خوبه. ولی ای کاش برای شهرستانی ها هم میشد کاری کرد. مثلا غیر حضوری یا از طریق سایت یا سی دی و ….

    • مدرسـه آینه

      سلام بزرگوار. در آینده نزدیک در تدارک برگزاری دوره های مجازی هستیم. ولی فعلا صرفا دوره های حضوری میتونیم برگزار بکنیم.