باشگاه مدرسان سواد رسانه ای برگزار می کند

سومین رویداد «چگونه کتاب تفکر و سواد رسانه ای را تدریس کنیم؟»

سومین دوره «چگونه کتاب تفکر و سواد رسانه ای را تدریس کنیم؟» در تاریخ جمعه 1 بهمن ماه 1395 در قالب دوره ای 1 روزه، با محوریت ارائه فصول باقیمانده از کتاب و همچنین بحث بومی سازی آموزش سواد رسانه ای و با حضور اساتید ارتباطات و مولفین کتاب تفکر و سواد رسانه ای در محل مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می شود.

ورود به صفحه ثبت نام

 

به گزارش مدرسه آینه، سومین دوره «چگونه کتاب تفکر و سواد رسانه ای را تدریس کنیم؟» در تاریخ جمعه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۵ در قالب دوره ای ۱ روزه، با محوریت ارائه فصول باقیمانده از کتاب و همچنین بحث بومی سازی آموزش سواد رسانه ای و با حضور اساتید ارتباطات و مولفین کتاب تفکر و سواد رسانه ای در محل مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می شود.

پس از انتشار کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم و نیازهای آموزشی فراوان معلمان این درس، مدرسه هنر و رسانه آینه اقدام به ارائه محصولات جانبیِ آموزشی و همچنین برگزاری دوره هایی سه گانه در راستای تربیت مدرسین این درس نمود. در همین راستا دوره اول تربیت مدرس مدرسه آینه با محوریت ارائه دیدگاهی کلی از کتاب و همچنین آموزش تدریس فصل ۱ کتاب با حضور دکتر میترا دانشور و همچنین دکتر سیدبشیر حسینی مسول و عضو شورای تالیف کتاب درسی در یکم مهر ماه ۱۳۹۵ برگزار شد. دومین دوره نیز با محوریت شیوه های تدریس فصلهای ۲، ۳ و ۴ کتاب و تجربه نگاری معلمین سواد رسانه ای با حضور دکتر موذن و حسین حق پناه از مولفین کتاب و همچنین خانمها دکتر لیلا وصالی، دکتر بهاره نصیری و وحیده شاه حسینی از پژوهشگران و معلمان مجرب سواد رسانه ای در تاریخ ۲۰ و ۲۱ام آبان ماه انجام شد.

در همین راستا پس از ارائه فصلهای ۱ تا ۴ کتاب تفکر و سواد رسانه ای، در آخرین دوره از این رویدادهای سه گانه، قرار است فصلهای باقیمانده کتاب، یعنی فصول ۵ و ۶ به همراه بحث بسیار مهمِ «بومی سازی آموزش سواد رسانه ای» در رویدادی یک روزه ارائه شوند؛ عناوین و اساتید این رویداد به ترتیب زمان ارائه به شرح زیر می باشد:

۱-سواد رسانه ایِ بومی، ضرورتی برای نظام تعلیم و تربیت کشور: دکتر سیدمحسن بنی هاشمی (عضو هیئت علمی و پایه گذار دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما)

۲- رسانه و سبک زندگی؛ شیوه های تدریس فصل ۵ کتاب تفکر و سواد رسانه ای: مهندس سیدمحمدمهدی امیرواقفی (مدرس و عضو شورای تالیف کتاب درسی تفکر و سواد رسانه ای)

۳- رژیم مصرف رسانه ای؛ شیوه های تدریس فصل ۶ کتاب تفکر و سواد رسانه ای: مهندس ایمان نیکخواه آزاد (مدرس و عضو شورای تالیف کتاب درسی تفکر و سواد رسانه ای)

جدول زمان بندی ارائه ها در ادامه آمده است:

گفتنی است این رویداد توسط مدرسه هنر و رسانه آینه به نشانی تهران، خ انقلاب، بین خیابان ابوریحان و فلسطین، جنب ترنجستان سروش، بن بست سروش، پلاک ۲ برگزار می شود. متقاضیان شرکت در دوره، برای دریافت اطلاعات تکمیلی و ثبت نام می توانند از طریق سایت Ayenehschool.ir و لینک قرار داده شده در انتهای همین صفحه اقدام نمایند. همچنین ظرفیت دوره محدود بوده و آخرین مهلت ثبت نام تا سه شنبه ۲۸ دی ماه تمدید شده است. قیمت شرکت در دوره نیز ۷۰,۰۰۰ تومان می‌باشد و به متقاضیان مدرک حضور در رویداد داده می شود.

ورود به صفحه ثبت نام

1+نظری ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

  • ساناز

    با سلام و خسته نباشید،ضمن تشکر از قرار دادن امکان دانلود رویدادهای قبلی ،کی می توانیم این رویداد را نیز دانلود کنیم؟ ممنون